Sportif Faaliyetler

Standard

Şimdi beni yakinen tanıyanlar bu iki kelime “sprotif faaliyetler” ve beni yanyana bağdaştıramamışlardır..

Küçükken Allah vergisi elastikiyetimle  evin içinde türlü tuhaf hareketler yapmaya bayılırdım.. Anneciğim ne zaman mutfaktan çıksa ben koridordaki duvarda amuda kalkmış şekilde duruyor olurdum.. Dışardaysam ise mutlaka sokakta parande atıyorumdur..O yaşlarda annemden en çok duyduğum laf ise “vallahi beyni akacak bunun, kızım düz dursana !! ”

İnanılmaz hareketli , olduğu yerde durmayan bir çocuktum..Küçükken kızlarla ne zaman lastik atlasak sıra bana geldiğinde , kızların her biri ayrı bi tarafa bakardı.. Çünkü ben lastiğe başlayınca atla zıpla bitmezdi benim ki..Kızların diz arkaları lastiği uzun süre geçirmekten yara bere içinde kalır ,bense sadece aktif taraf olduğumdan gayet sağlıklı diz arkalarımla oynardım..Çünkü kondisyonluydum , evde 2 sandalyeyi karşılıklı koyar lastiği geçirir akşama kadar oynardım..

Onun dışında siyah badimi, siyah taytımı ve abimin kasketini giyer elime de tarak alır Yoca Evcimik’in ” Aboneyim Abone ” şarkısına klip çekerdim..

İşte o yaşlarda nasıl harcadıysam o enerjileri, 13 yaşından  sonra bana bir haller oldu.. Sportif faaliyetlerin hiçbiri bende durmamaya başladı..(Sanırım enerjimi yeme içme üzerine kurulu faaliyetlerde harcıyorum.. )

(Bir tane kime yeter , en az iki adet olmalı, aklımda duracağına ağzımda dursun 😉 )

Ortaokulda kızlarla basketbol elemelerine katılacağız, spor akademisine gittik, eşofmanlar filan biz de bir havalar.. (daha doğrusu bende bir havalar.. basketçi olucam ya..) Neyse hoca sırayla aldı bizi, önden basket topunu yuvarlıyor ,arkadan kimin sırası geldiyse o koşuyor ve topu yakalıyor..Hoca kişinin performansına göre bizi ayırıyor..

Orada önemli olan topu kısa sürede yakalamakla birlikte bir de sanırım teknik olarak hareketlerimize bakılıyordu..Bütün arkadaşlarım sınavı başarıyla geçiyor, hoca her geleni sağ tarafa geçiriyor..Sıra bana geldi, top önde  ben arkada , ayağımdan “pata pata” sesler çıkıyor, topu ha tuttum ha tutucam ,sonuçta topu yakalıcam ya ona odaklandım sadece?! Derken ayağım kaydı tam toparlarken kendimi,diğer ayağım kaydı , ama topu yakalıcam neredeyse ,heh sonunda yakaladım ama hoca bana kafasını sallayıp sola geç işareti yaptı..

(Yakaladım ..yakaladım..heeeeh top bendeeeeğ!!! )

Tek başıma sola geçmiştim..Vaaay diğerleri sürü gibi sağda ben solda olduğuma göre takım benim tarafımda kurulacak diye düşündüm..( O zamanlar zeka fışkırıyor tabii. .) Vakit geçiyor ama bir tuhaflık var.. Nerede kazma gibi koşan bir kız var hoca hemen sola benim tarafıma geçiriyor..Günün sonunda hoca bizim olduğumuz bir avuç sol tarafa bakıp “arkadaşlar siz evlere dağılabilirsiniz ” de-di.. Ve sağ tarafa dönüp en tatlı halleriyle konuşmaya baş-la-dı?!

Durum anlaşılmıştı , acaba ponpon kız seçmeleri neredeydi bari ona katılsaydım gelmişken..Sonuçta ben çok elastik biriydim , öyle elastiktim ki muhtemelen koşarken her bir yerim ayrı tarafa gidiyordu ki hoca beni anlamamıştı..

Bir kaç yıl sonra oturduğumuz sitede voleybol turnuvası yapıldı, sağolsun arkadaşlar beni de takıma aldılar.. Tabii benim durduğum bölüm sadece top toplayıcıların olduğu taraf..Nerede kurtarılması mucize olan yan vuruşlar var top bende.. Ama bir yanlışlık var top üzerime öyle hızlı geliyor ki, ben direk “ayyy top geliyor !!” diye sağa sola kaçışıyorum..Top gelecek de bir yerim acıyacak diye aklım çıkıyor.. Neyse ilk turnuvada oyunu biz aldık ,(tabii millet ter kanlar içinde maç yaparken ben arkada kendi kendime sek sek oynuyorum..)

ilk müsabakadan sonra biz tatile gittik, benim yerime siteden başka bir arkadaşımı aldılar.. Neyse bizim takım 3 oyun sonunda yenmiş, ve bize uzaktan som altın gibi görünen ama plastikten tapılmış birer madalyon hediye etmişler..Tabii benim yerime giren arkadaş büyük bir gururla tam madalyonunu alırkeeeen Derya ortalığı ayağa kaldırıp “o madalyon Ebrar’ın hakkı!!! Sonuçta ilk maçta o vardı!!!!!!!!!!!! “diye hakkım olmayan hakkımı arayınca ,tatil dönüşü sevgili madalyonumu büyük bir sevinçle alıp odama asmış ve yıllar yıllar boyu ise ona bakıp kendimi kandırmıştım..

Şimdi spor yapmaktan hoşlanmadığımı bir türlü anlamayan yakın çevreme sorarım , şimdi bu yaşadıklarımda benim suçum ne??

(Yorulmaya ne gerek var , topa sarılıp uyumak en güzeli.. )

Yaz geldi bile , kışın yediğimiz kebaplar ,tatlılar şuan göbek kısmımızdan bize kaşlarını indirip kaldırıyor.. Spora başlamamız lazım değil mi? (Gerçi yaza hazırlık yapmak isteyen çoktan yol almıştır.. Kim bu saate kalır.. Mayıs bitti neredeyse.. ) Ayy yok hayatım yazarken bile yoruldum, ben en iyisi bir lastik bulup Cenk’e geçireyim ,lastiğin kalanını da sandalyeye , gece lastik atlayayım beni lastik paklar..Acaba Haziran’a kadar zayıflayabilir miyim?  Yok yaa aç karnına düşünemiyorum şimdi , du bi kebap söyliyim de ayrıntılarıyla bir analiz yapayım ….(Aç karnına düşünemiyorum anneeeee gözlerini belertmeee!! )

Hepinize neşe dolu ,kebap kadar lezzetli , aynada görünen incecik bel kadar mutluluk verici harika bir Çarşamba günü diliyorum..Siz bana bakmayın, yağlı yemeyin, unu ,ekmeği kesin ve spora devam edin 😉

4 responses »

  1. Ben seni tanidigim günden beri sevmezsin sporu ebos. Hiç topu bahane etme… Yürüyüş için bahaneni diyemedin yıllırdır =) hadi hıdive? Gelir miydin?

  2. ebrashca çeşmedeyken yürüyüş yapalım diye milleti ayaklandırır, ama o yürüyüş nedense çağla ağaçlarını görünce biter, ağaca tırmanmaktan korktugu için milleti tırmandırır ,aşağıda bekler yedikçe yer çağlaları, spor niyetine :)))))))))))))))))) tembel değişmemiş hiç güzel arkadaş 🙂

Yorumlarınız sayfamı şereflendirir :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s