Hamam Gülleri :)

Standard

Bundan 2 yıl kadar önce Sema Londra’dan dönmeden 2-3 gün önce telefonda konuşurken , en çok neyi özlediğini sordum, gelir gelmez canım arkadaşımla en çok neyi özlediyse onu yapalım istiyordum..Ben yeme içme, gezme filan söyler diye beklerken ” Yaaa Eboş yaa şöööyle güzel bir hamama gitsek , bi güzel keselensek de ben şu üzerimdeki Londra kokusundan kurtulsam ne dersin ?!” Hımm fena fikir değildi.. ” Tamam canım arkadaşım doğru adrestesin , ben süper bi organizasyon yapıyorum ve güzel bir hamama gidiyoruz ” dedim..

Tarihi bir hamam olmalıydı .. Süper bir araştırma sonunda şuan adını buradan veremeyeceğim bir hamam buldum, herşeyi ayarladım ,Semacığım geldi , evet konuşurken donup kalması ( birden Türkçe kelimeleri unutuyordu) ve yağmur botlarıyla buram buram Londra kokuyordu ve biran önce bizi hamam paklardı 😉

Birkaç gün sonra gerekli hazırlıkları yaptık ,aldık çantalarımızı düştük yollara..Gitmeden önce araştırdığımda yiyecek içecek satılmadığı ve yanımızda götürebileceğimizi söylemişlerdi..Ben de sanki Kerbela’ya gidiyormuşuz da açlıktan ölecekmişiz gibi  elime ne geçirdiysem çantaya attım.Hadi yiyecekler ,sandviçler neyse de neden 1 litre kolayı termosa koyduğumu hala anlamıyor ve aslında hatırlamak da istemiyorum…

(Hayal ettiğim yer burası gibi bir yerdi.. )

Hamam’ın olduğu yere vardığımızda daha tabelasından nasıl bir yere gittiğimizi anlamış olmalıydık..Tek bir çiviyle tuturulmuş yamuk bir tabela, rengi kaçmış ve yanında da taa Nuh Nebi’ den kalma sunny gazozlarının reklamı var..Kapıdan girdiğimizde uzun bir ara yoldan sonra ,kış ayı olmasına rağmen sinekler uçuşan bir avluya çıktık ve hemen sağdan içeri girdik..Daha ne olduğumuzu anlamadan , karşımıza kısa boylu ,çok şişman ,altında beyaz uzun donu ve koskocaman  iki memesi olan çıplak bir teyze çıktı?! Hadi orası hamamdı bu görüntü normaldi belki , ama teyzenin karnında sanki koca bir ekmek bıçağı saplanmış da , bir de içeride döndürülmüş gibi bir ameliyat izi vardı..Deşmişler teyzeyi..Teyze olanca sempatisini kullanarak  “aAAA Kızlar geldiii..Kızlara 2 oda veriiiin!” diye ellerini şaklattığı an ,” Töbe bismillah Kıs Sema biz nereye düştük???! dedim! Semayla birbirimize iyice kenetlendik ve ” ay yok bize tek oda yeter ” dedik..Yahu basiret mi..Salaklık mı..Hala şaşırıyoruz ..Aklımıza koyduk ya o gün o hamama girilecek..

(Hamama gidince böyle olucaz sanmıştık herhalde 😉 )

Eşyaları koymak ve hazırlanmak için bir odaya girdik ,kabin desek daha doğru, kapısı tekme tokat kapanıyor, aslında kapatmaya da pek gerek yok çünkü altı kırık ..Yani biri eğilse baksa maşallah Allah ne verdiyse görür…Neyse hazırlandık, hamam kısmına geçtik, bizden başka herkes mutlu, oooh dansöz mü ararsınız, hayat kadını mı..Yaşça daha büyük teyzeler o buharda saçlarını boyamış, bir kenarda süre dolduruyor ?!..Sema’yla birbirimize baktık  ” aaay geldik o kadar hiç moralimi bozamam ” dedi , çıkardı Made in london yazan şampuanlarını, cilt temizleyicilerini,duş jellerini..Elinde bir plastik ördek eksik o derece mutlu..Foşur foşur köpürtüyor bir yandan..Buarada bizim sempatik teyze meğer tellakmış, ondan yılışıyormuş bize..İleride  birini keseliyor,arada bize bakıp bir göz süzmeler,” alacam seni alacaaam ” filan gibi abuk subuk laf atmalar..  ” Sema bu kadın sapık mı?? ”   “Öff sus be salak! Kadın işini yapıyo ne vaaar ??! ” Ah pozitif ötesi Semoşum benim..

Neyse ,Semacığım  teyzeyle anlaştı kese yapacak “yok Sema ben bu teyzeden korktum istemem ” deyince Sema hemen olaya el koydu ve bana başka bi teyze geldi, benim teyze 1.80 boylarında enine boyuna bir kadın..Aldı beni ele ,biraz daha zorlasa kırılmadık kemik kalmayacak ben de..Güya masaj yapıyor ama maşallah ben de  ne kadar elastikmişim..Ayağım kafama geliyor,kolum ayak parmağıma..Allahım bitsin bu işkence…Neyse zor bela işkenceyi de tamamladık..

Hamamın geneline bakıyorum, nemden boyalar akmış ,tavan küften yeşermiş..Eh ben sizi şikayet etmez miyim..

Neyse gitme vakti geldi  paramızı ödedik (Yuhh denecek bir meblağdı ) sevinçli bir şekilde çıktık oradan ve tam kurtulduk derkennnn ,hamamın  kapısında dannn!!! Derme çatma başka bir tabela ” Pazartesi, Cuma Erkekler Günü”  Yani o  gün cumartesi olduğuna göre bir gün önce şehrin en nezih ameleleri orada bayağı güzel vakit geçirmiştir herhalde…

Eve gider gitmez bir güzel banyoya koştum , 45 dk.’ ya yakın sabunlanıp sonra da lifi çöpe attım..Sanki hamamın kokusu üzerime yapışmıştı.. (Buarada Sema orada mutlu görünse de o da ayyyynen kırklanmış:)) Neyse ,son olarak aldım lap top’ı yazmaya başladım , burası nasıl bir yer burayı kim denetliyor?? Meğer belediye denetliyormuş, hemen belediyeye yazdım, akabinde Salı günü belediyeden bir mail ,işte efendim duyarlı bir vatandaş olmamdan ötürü bla..bla..bla.. Ve aynı gün itibarı ile hamamı ,1 ay süreyle tadilata sokmak üzere kapatmışlar. İşte bu kadar .. Bir daha hamama gider miyim ASLAAA.. Gerçi her yer öyle değildir, burası ekstrem bir şekilde kötüydü..Şimdi yanlış reklam olmasın diye adını vermedim..Ama çok merak eden varsa özelden yazabilirim 😉

İşte böyle..Köpük köpük miss gibi sabun kokulu günler sizin olsun 🙂 (Gerçi akşam akşam köpükten de soğuttum sizi ya neyse 😉 )

3 responses »

  1. =)))))))) bu olayın çok benzerini yaşamıştım :)) ama ben bu kadar komik anlatamam, ben anlatsam ağlarsın halime 🙂 neyse hastalık kapmamışsın ya dua et :))

  2. Geri bildirim: Anonim

Yorumlarınız sayfamı şereflendirir :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s